X
X
X
X

Service and Usage Agreement

HomepageService and Usage Agreement
Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi
 
İş bu sözleşme, www.tekveri.com üzerinden erişebilir olup, ilanen yayınlanmaktadır. Kayıt olan veya ürün veya hizmet alan herkes, önceden bu sözleşmeyi okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Tekveri.com yetkilileri, bu sözleşmeyi istediği zaman güncelleme yetkisine sahiptir.

Tüm müşterilerimiz, bu sözleşmeyi takip etmekle sorumludur ve en güncel hali geçerlidir.

Anlaşmanın Tarafları

1) Tekveri.com bundan sonraki bölümünde kısaca "Tekveri" olarak anılacaktır.

2) www.tekveri.com e Kayıt olan kişi ya da kuruluş "Müşteri" olarak anılacaktır. 

Hizmet Sınırlamaları

1) Tekveri; herhangi bir anda müşteriye sunduğu hizmetlerin bir kısmının kanuna aykırı amaçlar için kullanıldığı kanaatine varacak olursa, verdiği hizmeti müşteriye haber vermeksizin durdurabilir. Bununla beraber, Tekveri'nin sunduğu hizmet kullanılırken aşağıdaki sınırlamalara uyulmasını bekler. Müşterinin bu sınırlamalardan herhangi birine uymadığının belirlenmesi durumunda, Tekveri hizmet vermeyi durdurabilir. Müşterinin bu anlaşma hükümlerine uymaması nedeniyle, Tekveri'nin hizmeti durdurması halinde, müşteriye herhangi bir iade yapılmaz.

Sınırlamalar

1) Tekveri 'nin sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek bir veya bir çok kişiye, kişilerin istekleri dışında elektronik mesaj gönderilmesi.(Spam)

2) Tekveri 'nin sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek yayınlanacak veya gönderilecek bilgilerde illegal, yanlış, yanıltıcı ve hileli bilgilerin bulunması veya var olmayan ürün ve hizmetlerin sunulması.

3) Tekveri'nin sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek, gönderilecek elektronik postaların "gönderen" kısmında yanlış veya aldatıcı bilginin bulunması. Gönderilecek tüm elektronik postaların gönderen kısımlarında, bu hizmeti kullanmaya yetkili kılınmış kişinin ismi ile Tekveri tarafından verilen hizmet kapsamında verilmiş veya bu kişinin kanuni olarak kullanma hakkına sahip olduğu bir başka elektronik posta adresi bulunmalıdır. "gönderen" kısmında bulunacak elektronik posta adresi ulaşılabilir ve gerçek bir adres olmalıdır.

4) Tekveri 'nin sağladığı hizmetler ile internet kullanıcılarına, pornografik materyaller; korsan yazılımlar, illegal materyaller (Adult, Warez, Hack,Toplist,mp3 ve buna benzer telif hakkı bulunmayan müzik ve görüntü eserleri, Dialer Programların) sunulması yasaktır.

Not: MÜŞTERİ yasal bir engel olmadığı sürece görüntü ve ses dosyalarını paketler sınırında ziyaretçilere sunabilir.

5) Tekveri 'nin hosting, reseller ve Sanal sunucu ürünlerinde belirtilen cpu, ram vb. gibi miktarların aşıldığı tespit edildiğinde hizmet haber vermeksizin durdurulur.

6) Tekveri'den alınan hosting ve reseller gibi hizmetlerde gelen saldırılarda haber verilmeden kapatma yetkisine sahiptir.

7)  Her tür lisansız kullanılan forum, portal, cms, toplist veya bunlara benzer siteler haber verilmeksizin kapatılır.

8) Web hosting ve reseller sunucularında 1 dosya boyutu en fazla 10000KB olabilir, daha yüksek dosya boyutları dosya depolamayı engellemek ve disk tasarrufu amacı ile kaldırılmaktadır.

Diğer Şartlar Ve Koşullar

1) Talep eden her kim olursa olsun, hizmet vermeyi reddetme, müşteri tarafından sergilenen olumsuz (mobbing) davranışlar ile yetkili ve personellerin çalışma performansını olumsuz yönde etkileyecek davranışlar karşısında tüm ürün/hizmetleri ile müşteri hesabının iptal etme hakkı saklıdır. Kullanıcı, bunu kabul ve beyan eder.

2) Müşteri, Tekveri'in ve diğer müşterilerinin, ayrıca tüm Tekveri'in ürünlerinin ticari itibarına, saygınlığına ve prestijine zarar verecek herhangi bir davranışta bulunmayacağını, bu gibi durumların tespiti halinde, müşteri hesabına bağlı olan tüm ürün/hizmet iadesiz iptal edileceğini ve müşterilerin gördüğü tüm zarar ve ziyanları tazmin ve temin edeceğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

3) Herhangi bir sebep belirtmeksizin ödeme yapılmış, teslim edilmesi beklenilen ürünün iptal/iade hakkını saklı tutar.

Sorumluluklar

1) Kiralık sunucu ve sanal sunucularda yedek işlemleri müşteriye aittir. Firmamız kiralık sunucu ve sanal sunucuların yedeklerini almamaktadır. Firmamız tarafından yedek alınmasını istiyorsanız harici Backup hizmeti almanız gerekmektedir. Olabilecek teknik sorunlarda veri kaybı sorumluluğu müşteriye aittir.

2) Hosting ve reseller sunucularında haftalık ve aylık yedekleme yapılır. Fakat, her müşteri kendi yedeğini almak zorundadır. Olası bir HDD sorununda tekveri sorumluluk kabul etmemektedir.

3) Banka hesaplarımız sitemizde yer almaktadır. Yanlışlıkla başka hesaplara para yatırmak tamamı ile müşterinin sorumludur ve tekveri bundan sorumlu tutulamaz.

4) Kişiye özel şifre ve kullanıcı isimlerinin çalınması, kullanılması tamamı müşteri sorumludur. Burada Tekveri'ye düşen, bu durumu bildiren müşterilerimizin kullanıcı adı ve şifrelerini yenilemektir.

Geri Ödeme Koşulları

1) Hosting ve reseller hizmetlerimizde 3 gün iade süresi bulunmaktadır. İade süresinden sonra para talep edilirse bu işlem geri çevrilecektir.

2) Alan adı, sunucu barındırma, kiralık sunucu ve sanal sunucu hizmeti alan müşterilerimiz iade kapsamında değildir. Hiçbir koşulda sunucu barındırma, oyun sunucusu, kiralık sunucu ve sanal sunucu hizmeti alan müşterilerimize iade yapılmaz.

Ücret Ödeme

1) Tüm hizmetlerimizde son ödeme tarihinden sonra, 3 gün daha esneklik tanınmaktadır. Bu 3 gün içinde ödeme yapılmadığı takdirde, müşteri hesabınızdaki hizmet sonlandırılır.

2) 3 gün'den sonra sonlandırılan, hizmetlerden sorumluluk kabul etmemekteyiz.3) Tüm hizmetlerde, son ödeme tarihi geciktirme durumunda hizmet askıya alınmaktadır.

4) Sunucu barındırma (co-location) hizmetlerimizde, eğer hizmete ait geçmiş dönem ödenmemiş faturanız bulunması halinde. Ürün teslimatından önce geçmiş dönem borçlarını kapatmanız gerekmektedir. Eğer geçmiş dönem borcu bulunması halinde, ürününüz teslim edilmemektedir.

Fiziksel Sunucu Barındırma (Co-location)

-Müşteri Yükümlülükleri

1) Müşteri, hizmete devam etmek istememesi durumunda (İptal talebi), son ödeme tarihinden 7 gün öncesinden haber vermelidir.

2) Müşter, iptal talebinde bulunmuş ürününü, son ödeme tarihinde veya öncesinde teslim almalıdır. Son ödeme tarihi geçmesi durumunda gecikme bedeli yansıtılmakdır. 

3) Gecikme bedeli yansıtılması durumunda, müşteri gecikme bedelini ödedikten sonra ürünü teslim alacağını kabul ve beyan ederi.

- Sunucu Kabulü ve Ürün Gönderimi

1) Yangın riski bulunan, tahrip olmuş, soğutma sistemleri bulunmayan, kapağı olmayan ürün co-location şartlarında kabul edilmemektedir.

2) Gönderilen ürün, müşterinin belirttiği boyutlarda olmaması durumunda ya da müşterinin belirttiği enerji gereksiminden fazla olması durumunda farklı tarife uygulanabilir. Müşteri itiraz etmiyeceğini taahhüt etmektedir.

3) Veri merkezine gönderilen hiçbir kargo karşı ödemeli kabul etmemektedir. Karşı ödemeli gönderilmesi halinde kargo kabul edilmeyecektir.

- Borçlanma ve Ödeme Tarihin Geciktirme

1) Müşterimiz ödemesini zamanında yapmak ile yükümlüdür. Borçlanmış ya da son ödeme tarihini geciktirmiş olan müşterilerimizin hizmetlerini kapatma yetkisine sahiptir. 

2) Son ödeme tarihini geciktirmiş sunucular, 5 iş günü içerisinde ofisimizde muafıza edilmektedir.  Bu duruma müşterimiz itiraz etmeyeceğine taahhüt etmektedir.

3) Geçmiş dönem borcu bulunan müşterilerimizin 30 gün içerisinde geçmiş dönem borcunu ödemek ile yükümlüdür. Ödenmemesi ve 30 günü geçirmesi halinde fiziksel ürün, şirketimize devredilmiş sayılacaktır. Bu duruma müşterimiz kabul ve taahhüt eder.

4) Geçmiş dönem borcu ve son ödeme tarihini geciktirmiş olan müşterilerimiz; Ürünü teslim almak istemesi halinde, Veri merkezinde kaldığı gün boyunca, kapalı konumda tutulsa dahi, kabin veya raf içerisinde kapladığı alanın gün bazlı ödemek ile yükümlüdür.

5) Borçlanmadan doğabilecek masraflar ya da kargo ücreti müşterinin yükümlülüğündedir ve fatura edilmektedir. Bu durumu itiraz etmeyeceğine taahhüt etmektedir.

6) Yukarıdaki maddelerden dolayı doğabilecek donanım arızaları, veri kayıplarından ve fiziksel hasar durumlarından dolayı şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir.

Yükümlülükler ve Sorumlu Olmadığı Haller

1) Hukuksal sebeplerden dolayı, devletin ya da T.C. Mahkemeleri incelemek üzere el koyduğu donanımlar ve verilerden Tekveri hiçbir şekilde sorumlu değildir.

2) Müşterinin sunucusundan dolayı, yangın veya hizmetlerimizde aksama meydana gelmesi durumunda, tüm zarar ve ziyanları tazmin ve temin edeceğini kabul, taahhüt ve beyan eder.


Top