X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Alt Yapımız

AnasayfaAlt Yapımız

Veri Merkezi Altyapısı

Network

Yurt içi ana internet erişimini Türk Telekom üzerinden sağlamakta olup, Türk Telekom MPLS omurgasına, 2 farklı santralden her birine 2 farklı ring bağlantı ile dört noktadan yedekli olarak bağlıdır. Ana omurgayı oluşturan ağ ekipmanlarımızın tamamı yedeklidir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda 1Gbit bakır veya fiber, 10Gbit ve 40Gbit fiber port ile çift router üzerinden yedekli veya tek router üzerinden bağlantı sağlanabilmektedir. Network güvenliği için veri merkezi ağımızda farklı özelliklerde Firewall ve IPS donanımları bulunmaktadır. Ayrıca AR-GE ekibimizce geliştirilen ağ güvenliği sistemleri ile hosting sektörüne özel çözümleride üretebilmekteyiz.

Enerji

Orta gerilim enerji hattına direk bağlı olan trafomuz üzerinden beslenen veri merkezimizde kurulu güç 1MW kapasitesindedir. Şebeke enerjisinin kesilmesi durumunda hazır bulunan AKSA marka N+1 konumlandırılmış jeneratörlerimiz, uzun sürekli kesintilere karşı 4 saatlik aralıklarla dönüşümlü olarak veri merkezimizin enerji ihtiyacını karşılar. Veri Merkezimiz de kullanılan EATON Powerware parallel UPS sistemi ihtiyacın iki fazlası olacak şekilde N+1 pararlellenmiştir. UPS sistemimiz, olası enerji kesintilerinde, jeneratör geçişleri sırasında veri merkezimizin elektrik ihtiyacını 30 dakikaya kadar karşılayacak akü kapasitesi ile donatılmıştır.

Teknik Alt Yapımız

 Yurt içi internet erişimini Türk Telekom ve Superonline üzerinden sağlamakta olup, 2X10 Gbit Türk Telekom, 2X10 Gbit Turkcell - Superonline erişimine sekiz noktadan yedekli olarak bağlantı sağlamaktadır.

Yurt dışı internet erişimini ise 2X10 Gbit Cogent üstünden yedekli olarak bağlantı sağlamaktadır.

Ana omurgayı oluşturan juniper serisi ağ ekipmanlarımızın tamamı yedeklidir.Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda 100Mbit, 1Gbit veya 10Gbit fiber port ile yedekli router üzerinden bağlantı sağlanabilmektedir.

Network güvenliği için veri merkezimizde farklı özelliklerde Juniper SRX Serisi Firewall ve IPS donanımları bulunmaktadır. Ayrıca AR-GE ekibimiz tarafından geliştirilen ağ güvenliği sistemleri ile özel çözümleride üretebilmekteyiz.

N+1 Yedekli UPS ve N+1 Yedekli Jeneratör sistemleri ile Şebeke enerjisinin kesilmesi durumunda hazır bulunan AKSA marka jeneratörlerimiz, uzun sürekli kesintilere karşı uzun süreli veri merkezimizin enerji ihtiyacını karşılar.


                


       


Top